Close
Type at least 1 character to search
Back to top
Małgo Kotlonek Podcast

Wewnętrzne dziecko

Zapraszam Cię do wysłuchania 5. odcinka podcastu ROZWÓJ FUNDAMENTEM SUKCESU, zatytułowanego: Wewnętrzne dziecko. 

Wewnętrzne dziecko – wszyscy je mamy, ale nie wszyscy wiemy, że dzięki nawiązaniu z nim kontaktu możemy rozwiązać wiele powracających problemów. Czy masz świadomość, że zranione wewnętrzne dziecko zabierasz ze sobą do pracy, na randkę, na wakacje? Czasami naszym motorem napędowym w działaniu nie jest to co świadomie wybieramy, tylko to co ukryte w naszej podświadomości. Ale żeby zrozumieć co jest ukryte w naszej podświadomości musimy wejść na ścieżkę rozwoju. Zachęcam Cię do porozmawiania o swoim wewnętrznym dzieckiem z psychologiem. Posłuchaj najnowszego odcinka podcastu i wykonaj ćwiczenie.

W podcaście ROZWÓJ FUNDAMENTEM SUKCESU dzielę się z Tobą częścią mojej osobistej ścieżki rozwojowej i pokazuję w jakich obszarach możesz o siebie zadbać, aby żyć z lekkością. Uważam, że rozwój jest fundamentem sukcesu, zarówno osobistego, jak i biznesowego. To od rozwoju wszystko się zaczyna! Zainspiruj się!

Z tego odcinka dowiesz się również:

Zachęcam Cię do wysłuchania odcinka!

Udostępnij:

Ćwiczenie, o którym mowa w odcinku:

Dziś wieczorem, przed snem zamknij oczy i przenieś się do swojego domu lub mieszkania z dzieciństwa. Wejdź do niego i odszukaj kilkuletnią wersję siebie, pozwól swojej podświadomości wybrać ile masz lat w tej wizualizacji. Podejdź do dziecięcej wersji siebie i przedstaw się, powiedz ile masz lat. Weź swoje wewnętrzne dziecko na kolana, przytul dokładnie tak, jak potrzebowało być tulone, daj mu dokładnie, to o czym marzyłaś jak byłaś dzieckiem, pobaw się z nim, poczytaj książeczkę, możesz nawet razem z nią przenieść się do Disneylandu.

Następnie weź ją za rękę i przenieście się do Twojego aktualnego mieszkania, domu i oprowadź ją. Otwórz lodówkę i powiedz, że to jedzenie jest jest również dla niej. Pokaż swoje ubrania, komputer, wygodne łóżko, delikatną pościel, pozwól jej wszystkiego dotknąć i rozkoszować się tym. Powiedz, że może korzystać ze wszystkiego do woli.

Po spędzonym wspólnie czasie utul swoje wewnętrzne dziecko do snu i pozwól jej zasnąć z uczuciem zaspokojenia wszystkich jej potrzeb.

Możesz też zmodyfikować tę wizualizację tak, żeby idealnie pasowała do Twojej sytuacji. Wykonanie tej wizualizacji było dla mnie przełomowe, zrozumiałam wtedy jak duży wpływ mam na swoje wewnętrzne dziecko i że odkąd jestem dorosła, to ja decyduję o moim życiu. 

Czas nie istnieje, w każdej chwili możesz uzdrowić przeszłość, wyobrazić sobie przyszłość i być w niej. Skorzystaj z tych możliwości.

Notuj swoje przemyślenia i pytania na bieżąco. Porozmawiamy o tym na warsztatach Rozwój Fundamentem Sukcesu, które odbędą się 07 marca. Nie odkładaj zapisu na warsztaty na ostatnią chwilę, nie może Cię przecież zabraknąć. Zapisy już ruszyły!

Nasz plan na kolejne dni:

✔️ Wszystkie podcasty będą publikowane codziennie na www.malgokotlonek.com.

✔️ Do końca dnia postaraj się wykonać ćwiczenie, o którym mówię w każdym odcinku.

✔️ Zapisz się na warsztaty rozwojowe, kliknij w baner poniżej.

✔️ Dołącz do grupy na FB ROZWÓJ FUNDAMENTEM SUKCESU.

Pobierz zeszyt ćwiczeń, wejdź na ścieżkę rozwoju i zbuduj wizerunek o jakim zawsze marzyłaś.